Współpraca reklamowa z Wydawnictwo Mando.
W trakcie lektury tej książki byłam nieustannie głodna. Niektóre przepisy sobie zanotowałam. Ale niech Was to nie zwiedzie, to nie jest książka kucharska. To książka o trudnych losach siedmiu dzielnych kobiet, które walczą o jak najlepsze życie w świecie zdominowanym przez mężczyzn.
Informacje
Tytuł: Klub Dzikiej Róży.
Autorka: Kate Quinn
- Ocena: 4/5
- Wydawnictwo: Mando
Kim jest Kate Quinn?
Autorka powieści historycznych, bestsellerów New York Timesa i USA Today. Pochodzi z południowej Kalifornii, uczęszczała na Uniwersytet w Bostonie. Napisała cztery tomy Cesarzowej Rzymu, dwie książki poświęcone Rodzinie Borgiów, a także osadzone w XX wieku “The Huntress” i “Sieć Alice’. Jej dzieła są tłumaczone na wiele języków. Obecnie Kate mieszka w San Diego z mężem i dwoma psami.
Książka miała swoją polską premierę 13.11.2024 r.
O czym jest książka „Klub Dzikiej Róży”?
Lata 50-te w Stanach Zjednoczonych – polowanie na komunistów, segregacja rasowa, kobiety, które nadal powinny raczej siedzieć w domu, a nie robić karierę… Podupadły pensjonat w sercu Waszyngtonu. I siedem kobiet: Grace, Fliss, Bea, Nora, Arlene, Claire i Reka. Każda z nich ma jakiś sekret, ale tylko jeden z nich okaże się niebezpieczny. Grace wprowadza zwyczaj cotygodniowych kolacji, będących początkiem niezwykłych przyjaźni. Na czwartkowych spotkaniach pojawia się Fliss, która pod fasadą idealnej żony i matki skrywa wewnętrzne rany, córka policjanta Nora związana z gangsterem, Bea, sfrustrowana gwiazda bejsbolu, jadowita i porywcza Arlene, sekretarka Claire i uzdolniona artystycznie Reka. Każda z nich przed czymś ucieka, każda coś ukrywa. A jednak razem z dziećmi swojej gospodyni – Petem i jego siostrą Liną, tworzą coś na kształt rodziny. Bo te kobiety, pochodzące z tak różnych środowisk i z tak odmiennym bagażem emocjonalnym, co czwartek gromadzą się w maleńkim pokoiku Grace, aby dzielić się miłością, nienawiścią, osiągnięciami i porażkami i leczyć swoje emocjonalne blizny specjalną słoneczną herbatą.
Jednak po kilku latach właśnie w Święto Dziękczynienia dochodzi w tym domu do morderstwa. Nikt nie wie, kto zabił. I dlaczego. Czytelnik nie wie – kto zginął.
Moje refleksje na temat książki „Klub Dzikiej Róży”:
Powoli, strona po stronie, autorka odkrywa przed nami sekrety swoich bohaterek. Niektóre bardzo bolesne i tajemnicze, inne wręcz niebezpieczne.
Grace, która miała dar rozświetlenia każdej, najbardziej nawet ponurej chwili, zmienia nie tylko ponury dom w przyjazne miejsce, ale i odmienia życie jego mieszkańców. Dba o nich, pomaga im i ich karmi. Jaki sekret skrywa i dlaczego jedzenie jest niemal jej obsesją? Czy jej tajemnica doprowadzi do zerwania więzi między mieszkańcami domu?
Matki powinny karmić innych. Dzieci, mężów, rodziny, zawsze stawiając siebie na samym końcu.
W trakcie lektury tej książki byłam nieustannie głodna. 😊 Niektóre przepisy sobie zanotowałam. Ale niech Was to nie zwiedzie, to nie jest książka kucharska. To książka o trudnych losach 7 dzielnych kobiet, które walczą o jak najlepsze życie w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Z każdą z nich się troszkę identyfikowałam, ich historie wywołały we mnie niezwykłe emocje i ból serca. To wspaniała, porywająca książka, od której ciężko się oderwać. Jestem pewna, że nie będziecie zawiedzeni.
Post w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Mando.
Kreatywna Asystentka. Pani od Worda. Wyborna Czytelniczka.
Asystuję prezesom zarządów, z pasją wykonując zadania administracyjne i operacyjne.
Podsuwam ciekawe rozwiązania w pracy asystentek i sekretarek.
Rozwiązuję problemy z Wordem, opowiadając historie o Pani od Worda.
Wyszukuję inspirujące książki i dzielę się wrażeniami, jakie we mnie pozostawiły.
Kreatywna Asystentka. Pani od Worda. Wyborna Czytelniczka.
Asystuję prezesom zarządów, z pasją wykonując zadania administracyjne i operacyjne.
Podsuwam ciekawe rozwiązania w pracy asystentek i sekretarek.
Rozwiązuję problemy z Wordem, opowiadając historie o Pani od Worda.
Wyszukuję inspirujące książki i dzielę się wrażeniami, jakie we mnie pozostawiły.