Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Skarpa Warszawska.
Carmen Rodriguez wraca do Malagi, swojego rodzinnego miasta, aby się zmierzyć z przeszłością. Musi też przekonać do siebie ludzi, którzy w nią zwątpili i mówią o niej „pomylona morderczyni”. Czy jej się to uda?
Informacje
Tytuł: Dom utraconych
- Autorka: Katarzyna Wolwowicz
- Cykl: Carmen Rodrigez (tom 2)
- Ocena: 3,5/5
- Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Kim jest Katarzyna Wolwowicz?
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Stosunki Międzynarodowe na Akademii Ekonomicznej (teraz Uniwersytet Ekonomiczny),studiów magisterskich na kierunku Psychologia Kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej ( obecnie Uniwersytet Humanistycznospołeczny ) oraz studiów podyplomowych na kierunku Mediacje w Biznesie w Wyższej Szkole Bankowej. Pracowała jako stewardesa w liniach lotniczych, instruktor fitness (po fakultecie Instruktora Sportu i Rekreacji na AWF we Wrocławiu),ekonomistka, przedstawiciel medyczny oraz psycholog.
Pisaniem pasjonowała się w młodości. Początkowo były to romantyczne opowiadania, które jednak nigdy nie zostały opublikowane. Książki pisze dla przyjemności, ponieważ pozwalają wyrażać emocje w zaciszu domowego ogniska.
Mama dwóch synów, których imionami obdarowała swoich pierwszych książkowych bohaterów.
Książka „Dom utraconych” miała premierę 10 października 2024 roku.
O czym jest książka „Dom utraconych”?
W 1 tomie Carmen Rodriguez uciekła od swojej przeszłości do Jeleniej Góry – teraz wraca do Malagi, swojego rodzinnego miasta, aby się z tą przeszłością zmierzyć. Musi też znowu przekonać do siebie ludzi, którzy w nią zwątpili i mówią o niej „pomylona morderczyni”.
Już na wstępie napotyka na brutalne zabójstwo, po którym rozpoczyna pracę w lokalnej policji. Obrażenia na ciele Alvaro Murela przypominają te, które miały zwłoki kobiet znajdowanych w okolicach posiadłości Cortijo Jurado na przełomie XIX i XX wieku.
W tym samym czasie dochodzi do zaginięcia dwóch nastolatek, córek burmistrza. Ich ślady również prowadzą do nawiedzonego domu.
Czy odnalezione w podziemiach domu kolejne ciało świadczy o grasującym w mieście seryjnym mordercy? Czy profilerce uda się odkryć sprawcę, który wodzi ich za nos i myli tropy?
Jak porwanie nastolatek jest powiązane ze sprawą morderstwa? Jaką rolę w całym śledztwie i życiu Carmen odegra Antonio Perez? Czy wyjaśni się tajemnica nawiedzonego domu?
Moje refleksje na temat książki „Dom utraconych”:
Autorka stworzyła mroczny, wielowątkowy kryminał, pełen zagadek i zawiłości. Wplotła w niego wątki, które na pierwszy rzut oka wydawały się kluczowe, ale na koniec zaskakiwały brakiem znaczenia. I właśnie ta mnogość wątków, zupełnie nie związanych z głównym śledztwem, niezwykle mnie irytowała.
Carmen była też trochę pogubiona, zirytowana, na dodatek musiała się zmagać z chwilową utratą zaufania do najbliższych, na których zawsze mogła polegać i nachalnym Antoniem, który koniecznie chciał ją usidlić. Czy miał w tym jakiś dodatkowy cel?
Przyznam, że zabrakło mi w tej książce napięcia, które było obecne w pierwszym tomie, mimo że nastrój grozy zbudowany wokół nawiedzonego domu był naprawdę mistrzowski.
Podsumowując:
Podczas lektury odczuwałam rozdrażnienie z powodu elementów, które były po prostu zbędne i potęgowały pytania o ich zasadność i powiązanie z fabułą. Mocno cukierkowe zakończenie nie poprawiło mojego odbioru, chociaż jestem pewna, że książka znajdzie swoich wielbicieli. Jeśli jesteście zainteresowani, jak potoczyły się losy Carmen, sięgnijcie po tę pozycję.
Wydawnictwu dziękuję za egzemplarz do recenzji.
Jeśli chcecie poznać recenzje innych książek tego wydawnictwa, zajrzyjcie na tę stronę.
Kreatywna Asystentka. Pani od Worda. Wyborna Czytelniczka.
Asystuję prezesom zarządów, z pasją wykonując zadania administracyjne i operacyjne.
Podsuwam ciekawe rozwiązania w pracy asystentek i sekretarek.
Rozwiązuję problemy z Wordem, opowiadając historie o Pani od Worda.
Wyszukuję inspirujące książki i dzielę się wrażeniami, jakie we mnie pozostawiły.
Kreatywna Asystentka. Pani od Worda. Wyborna Czytelniczka.
Asystuję prezesom zarządów, z pasją wykonując zadania administracyjne i operacyjne.
Podsuwam ciekawe rozwiązania w pracy asystentek i sekretarek.
Rozwiązuję problemy z Wordem, opowiadając historie o Pani od Worda.
Wyszukuję inspirujące książki i dzielę się wrażeniami, jakie we mnie pozostawiły.